Socializācija

Ja esat nolēmis iegādāties suni vai Jums jau pieder suns, Jums viņam jāmāca, ka suns nedrīkst draudēt vai kost cilvēkam, citiem suņiem un dzīvniekiem. It īpaši svarīgi ir socializēt suņus pret bērniem: gan saviem, gan svešiem. Tas viss jāmāca, kamēr suns vēl ir kucēns. Jums jātrennē suņa paklausība neatkarīgi no Jūsu dzīves apstākļiem, arī tad, ja dzīvojat lauku sētā, kur Jūsu suns var brīvi skraidīt apkārt. Socializācijas “ābece” sunim jāapgūst un jāuztur visa mūža garumā. Sunim draudzīgi un rotaļājoties jāapgūst, ka “barā” galvenais ir saimnieks, viņa ģimenes locekļi un tikai tad – suns. Suņu socializācijas nodarbībās:

Apmācība

Ja Jums pieder tādas šķirnes suns, kura selekcionēta darbam, Jums būtu jārūpējas, lai Jūsu suns iegūtu atbilstošu apmācību un izmantotu savas darba spējas lietderīgi. No tā iegūsiet gan Jūs, gan Jūsu suns. Nodrošinām iespēju Jūsu sunim Talsos apgūt apmācību “Suns – kompanjons” (BH) un Pamatapmācību (PD). Sadarbojamies apmācību organizēšanā ar Latvijas Vācu aitu suņu klubu un citiem Latvijas Kinoloģiskās federācijas klubiem un instruktoriem. Uzmanību: nemācām suņus uz agresiju !!!

 

Nodrošinām suņu apmācību Talsos suns-kompanjons, pamatapmācībai (t.sk. BH, PD), socializācijai, hendlingam un sporta grupā. Mācības notiek regulāri. Par apmācību iespējām lūdzam interesēties pie Latvijas Kinoloģiskās federācijas (LKF) kvalificētās apmācību instruktores, kinoloģes Ilzes Čuhnovas-Rancānes (Talsi).

Socializācija, pamatapmācība, hendlings, sporta grupa: LKF kvalificētā apmācību instruktore, kinoloģe Ilze Čuhnova-Rancāne (tālr. 29198762, e-pasts:cranberry7@inbox.lv)

PD apmācība – LKF kvalificēts apmācību instruktors, kinologs Pēteris Akimovs. 

  1. Jūs iemācīsieties dzīvot un darboties ar savu suni kā vienota komanda,
  2. draudzīgi un rotaļājoties iemācīsiet savam sunim “labas uzvedības ābeci”, Jums nebūs jākaunās par sava mīluļa uzvedību mājās, cilvēkos, starp citiem dzīvniekiem,
  3. varēsiet apgūt suņa vadību, darbojoties gan grupā, gan individuāli,
  4. iegūsiet draugus un domubiedrus;
  5. nostiprināsiet savu veselību (svaigs gaiss, pozitīvas emocijas, mērena fiziskā slodze utt.).

Hendlings

Ja esat iecerējis ar savu suni piedalīties izstādē, sniegim Jums padomus un līdzēsim apgūt arī šo mācību, pie kuras suns jāradina jau no agrīna kucēna vecuma. Katrai šķirnei ir atšķirīgī izstādīšanas paņēmieni un prasmīga suņa izstādīšana un uzvedība izstādē jau ir puse no panākumiem!

Sports

Kad Jūsu suns jau ir apguvis labas uzvedības pamatprasmes (socializāciju), darba šķirņu suņi – apmācību, un Jūs gribat darboties kopīgi tālāk – aicinām Jūs mūsu Sporta grupā, kurā noteikti atradīsiet sev un savam sunim piemērotāko nodarbošanos, tai skaitā varēsiet izmēģināt arī savas prasmes dažādās suņu sporta sacensībās, kuras organizē un atbalsta Latvijas Kinoloģiskā federācija.

Par darbošanos Sporta grupā interesēties pie LKF kvalificētās apmācību instruktores, kinoloģes Ilzes Čuhnovas-Rancānes (tālr. 29198762, e-pasts:cranberry7@inbox.lv)