Talsu kinoloģiskais klubs ir Latvijas Kinoloģiskās federācijas (LKF) klubs.

Talsu kinoloģiskais klubs ir Latvijas Kinoloģiskajā federācijā (LKF) (pilntiesīga biedra statusā kopš 16.06.2012., pagaidu biedra statusā kopš 17.01.2010.) esošs klubs.
Suņi ir mūsu dzīvesveids. Kopā ar suni mēs mācāmies dzīvi. Mēs pulcējam kopā pozitīvi domājošos suņiniekus ne tikai no Talsiem, Talsu apkārtnes un Kurzemes, bet arī no visas Latvijas.
Mēs piedāvājam suņu apmācību, suņu un to saimnieku kopīgas un regulāras sportiskās aktivitātes neatkarīgi no suņa šķirnes, vecuma un apmācības pakāpes. Suņu labas uzvedības un manieru demonstrēšana ir viena no mūsu darbības prioritātēm daudzu gadu garumā.
Mēs esam aktīvi iesaistījušies Canis terapijas (terapija ar suni) kustībā.

Mūs vieno kopīgi braucieni uz izstādēm, īkšķu turēšana tajās par katru mūsu suni. Mums rūp arī labā slava par mūsu suņu skaistumu, šķirnīgumu un veselību.
Un visbeidzot − tie ir mūsu kopīgie „tusiņi”, tos nevar aprakstīt, tajos jābūt klāt!

Talsu kinoloģiskā kluba vēsture:

2005.gada 13.novembrī, sanākot kopā 35 Latvijas Kinoloģiskās apvienības kluba “AKO” Talsu nodaļas biedriem, tiek ierosināts veidot pašiem savu klubu. 2006.gada 23.janvārī tiek dibināta biedrība “Talsu Kinoloģiskais Klubs” (Latvijas Kinoloģiskās apvienības sastāvā).
Klubam attīstoties, 2008.gadā pieņemot Ciltsdarba nolikumu, kā arī ņemot vērā kinoloģiskās darbības attīstību Latvijā un pārmaiņas Latvijas Kinoloģiskajā apvienībā, kā arī to, ka Talsu kinoloģiskā kluba attīstības un ciltsdarba prasības kluba suņiem atbilst Latvijas Kinoloģiskās federācijas (LKF/FCI) izvirzītajiem mērķiem un darbībai, 2009.gada decembrī kluba biedru sanāksme pieņem lēmumu par pieteikuma iesniegšanu Talsu kinoloģiskā kluba uzņemšanai LKF. Ar 17.01.2010. LKF Padomes un 31.07.2010. LKF Konferences lēmumu Talsu kinoloģiskais klubs uzņemts LKF sastāvā pagaidu biedra statusā. Ar LKF Padomes 29.01.2012. lēmumu un LKF Konference 16.06.2012. apstiprinājumu Talsu kinoloģiskais klubs uzņemts par pilntiesīgu LKF biedru.

Talsu kinoloģiskā kluba mērķi:

 • attīstīt, izkopt un popularizēt tīršķirnes suņu audzēšanu;
 • apvienot dažādu šķirņu suņu audzētājus un turētājus;
 • veikt suņu apmācību;
 • attīstīt suņu sportu.

Kluba valde:

 • Kluba vadītāja: Dana Kalašņikova
 • Ciltsdarba vadītāja, valdes locekle: Kitija Škodova
 • Valdes locekle: Dace Raudziņa
 • Valdes locekle: Lāsma Šnēfelde
 • Valdes loceklis: Armands Dedzis
   

Par Latvijas Kinoloģisko federāciju:

Latvijas Kinoloģiskā federācija ir lielākā kinoloģijas organizācija Latvijas Republikā, apvieno 36 suņu audzētāju klubus (t.sk. Talsu kinoloģisko klubu), 2004.gadā reģistrēta arī kā izglītības iestāde. LKF kopš 1996. gada darbojas Starptautiskās kinoloģiskās federācijas (FCIsastāvā un ir vienīgā attiecīgā profila organizācija Latvijā, kura pārstāv Latvijas kinoloģiju FCI, 2005.gadā kļuvusi par tās pilntiesīgo biedru. LKFciltsrakstus atzīst vairāk nekā 80 pasaules valstīs. LKF vienīgā Latvijā veic suņiem veselības pārbaudes (acu, locītavu slimības), lai neļautu vairoties slimiem dzīvniekiem un garantētu kucēnu fizisko un psihisko veselību.
LKF nodarbojas ar šķirnes suņu audzēšanu, izstāžu, sporta sacensību organizāciju, suņu apmācību, ar darbības profila saistītu kursu organizāciju.
Tikai LKF reģistrētie suņi var piedalīties visdažādākajās starptautiskajās izstādēs, kuras rīko vadošās kinoloģiskās organizācijas pasaulē – FCI klubi, Amerikas Kennel Klubs un Kennel Klubs (Lielbritānija).
Tādēļ – ja esat nolēmis iegādāties šķirnes suni ar ciltsrakstiem un gribat darboties LKF ietvaros (izstādes, suņu sports, apmācība u.c.), kā arī būt pārliecināti par kucēna atbilstību šķirnei un tās veselības prasībām, noskaidrojiet, vai kucēnam ciltsrakstus izdos LKF (ārvalstīs – FCI vai tās organizācija)!