07.-08.02.2016. Pieredzes apmaiņa Canis terapijā Krievijā

Pirmo reizi publicēts: 19.02.16

Talsu kinoloģiskā kluba darbības un mērķu popularizēšanai Canis terapijas (terapija ar suni) jomā kluba Canis terapijas adeptes Svetlana Matveja un Dace Raudziņa no 2016.gada 7. līdz 8.februārim piedalījās 4. Viskrievijas kanisterapijas konferencē Sanktpēterburgā, Krievijā.

Konferencē kluba pārstāves uzzināja, kā Krievijas Federācijā tiek organizēta Canis terapija, par tās lomu sociāli-psiholoģiskajā rehabilitācijā. Ļoti saistoša bija Kamčatkas novada bērnu bibliotēkas Petropavlovskā-Kamčatskā Canis terapijas grupas ‘“Lapa pomošči” (Drauga ķepa) pieredze “Lasām kopā ar suņiem”. Konferences dalībnieki dalījās pieredzē par darbu ar problemātisko bērnu vecākiem. Sanktpēterburgas Canis terapijas centra “Severnij” pasniedzējas Ņina Tretjakova stāstīja par sociālas integrācijas darbu ar jauniešiem ar Dauna sindromu, izmantojot suņu teātri. Maskavas apgabala Možaiskas pilsētas Canis terapijas grupas “Tu un es” pārstāve stāstīja par suņu izmantošanu svešvalodu agūšanā.

Iegūto pieredzi plānots realizēt arī Talsu kinoloģiskā kluba Canis terapijas grupā, jau uzsāktas sarunas par sadarbību ar Talsu bērnu bibliotēku.

(c) Talsu kinoloģiskais klubs - Visas tiesības saglabātas 2018